पबर्टी धेरै बालबालिकाको लागि अघि सुरु हुँदैछ – सेक्स शिक्षाले यस नयाँ वास्तविकताको सामना गर्नै पर्छ

ब्रिटिश सरकारले अंग्रेजी विद्यालयमा सेक्स र सम्बन्ध शिक्षाको लागि नयाँ पाठ्यक्रममा परामर्श गर्दैछ। यो परिवर्तनले कसरी, कब र बच्चाहरूलाई भित्री बारेमा सिकाइको बारेमा अद्यावधिक गर्न एक समयमै अवसर प्रदान गर्दछ।

भवदीय, शिक्षा विभाग (DfE) निर्देशन लगभग दुई दशकको लागि सेक्स शिक्षा परिवर्तन भएको छैन। तर सन् 1 99 7 मा संकलित लबीबिङ, अनुसन्धान र सांसदहरूको बहुविध समितिका सिफारिसहरू पछि बालबालिका र सामाजिक कार्य अध्यापनले अन्ततः “21 औं शताब्दीका लागि यौन शिक्षा” प्रदान गर्ने आवश्यकतालाई स्वीकार गर्यो।

स्कूलहरूको लागि नयाँ वैधानिक निर्देशन सार्वजनिक परामर्श पछि प्रकाशन गरिनेछ, जुन मध्य फेब्रुअरीमा बन्द हुन्छ। 201 9 बाट माध्यमिक विद्यालयहरू सम्बन्ध र यौन शिक्षा, र प्राथमिक विद्यालयहरू प्रस्ताव शिक्षा प्रस्ताव गर्न प्रस्ताव गर्न बाध्य हुनेछ। आमाबाबुले आफ्ना छोराछोरीलाई यौन शिक्षाबाट हटाउन अधिकार पाउनेछन् – त्यो विज्ञान पाठ्यक्रममा राखिएको कुरा भन्दा बढी – तर उनीहरूको सम्बन्ध शिक्षाबाट हटाउन अनुमति छैन।

यी परिवर्तनहरू जवान व्यक्तिको यौन जीवनमा विशेष गरी यौन, विशेष गरी यौन सम्बन्धको दुर्व्यवहार र शोषण, र “अजनबीहरू अनलाइन” मा डिजिटल प्रविधिहरूको नकारात्मक प्रभावबारे व्यापक चिन्ताले अधीनमा राखिन्छन्। नयाँ पाठ्यक्रम, यो देखिन्छ कि, बच्चा र युवाहरूलाई सिकाउँछन् कुन स्वस्थ सम्बन्ध स्मार्टफोन, अनलाइन अश्लील र इन्स्टाग्रामको भव्य सन्दर्भमा जस्तो देखिन्छ।

नयाँ भित्ता

तर नयाँ पाठ्यक्रमले 21 औं शताब्दीमा जवान मान्छेको शरीरमा के गरिरहेको कुराको विवरण पनि दिनुपर्छ। न केवल बच्चाहरु आज धेरै छिटो बढ्दै जान्छ जस्तो लाग्छ, तिनीहरुमध्ये धेरै भन्दा वास्तवमा पहिले नै शारीरिक भन्दा पहिले नै विकास गर्न सुरु हुन्छ।

धेरै वैज्ञानिकहरु र चिकित्सकहरु को अनुसार, हामी “नयाँ अग्लो” को युग मा बाँचिरहेका छौं जसमा बढि संख्याहरु लाई केटीहरु सात या आठ वर्ष को उमेर मा यौन सम्बन्ध को शुरुवात गर्न शुरू गर्छन। 1 9 60 मा, 1 9% केटीहरू आफ्नो नौवें जन्मदिन अघि भव्यतामा प्रवेश गर्नेछ। आज, अमीर र गरीब देशहरूमा केही जनसंख्या 40% सम्म गर्दै छन्।

लामो समयसम्म यौन विकास पनि फैलिएको छ, धेरै केटीहरू छाती बढ्दै जान्छन् र उनीहरूको पहिलो अवधिसँग दुई देखि तीन वर्षको कपाल कपाल घुम्न थाले। त्यसो भए कम उमेरका केटाकेटीको विकासले तीव्र गतिमा परिवर्तन ल्याएको छ, केहि अध्ययनले पनि संकेत गर्दछ कि पहिलेको प्रवेश भित्ताको प्रारम्भिक चरणमा बढी सामान्य हुन्छ।

यी परिवर्तनहरूको कारणहरू अस्पष्ट रहन्छन्। धेरै वैज्ञानिकों बचपन मोटापा मा एक साथ वृद्धि को इंगित गर्दछ, जबकि अन्य पर्यावरण मा प्रभावकारी रसायनों को प्रभाव, जस्तै बिस्फेनोल ए या बीपीए (जो केहि प्लास्टिक मा पाइन्छ) को अध्ययन मा। अन्य अनुसन्धानले पारिवारिक ढाँचाहरू, प्रारम्भिक जीवनको शताब्दीको अनुभव र सामाजिक आर्थिक हानि सहित सामाजिक कारकहरु को प्रभावहरु को अन्वेषण गरेको छ। यस घटना को बिंदुहरु को यो दायरा एक घटना को जरुरी जटिल कसरि जटिल छ।

वर्तमान DfE निर्देशन यसो भन्छ:

सबै बालबालिकाहरू, औसत भन्दा पहिले विकसित गर्नेहरू सहित, शारीरिक परिवर्तनको सुरुवात अनुभव गर्नु अघि भित्ता बारे जान्न आवश्यक छ।

तर यसले विद्यालयहरूलाई निर्णय गर्न छोड्छ, आमाबाबुलाई परामर्शमा, “उपयुक्त युग” बच्चाहरूको भनाईबारे सिकाउन। 2017 मा, व्यक्तिगत, सामाजिक र स्वास्थ्य शिक्षा एसोसिएसनले तर्क गरेको छ कि यो सात वर्षको हुँदा हुनुपर्छ। तर छातीको बारेमा सात-वर्ष उमेरको कुरा गरिरहनु, बालोंको कपाल, शरीरको गंध र जेनेरिक परिवर्तन धेरै शिक्षकहरू वा धेरै आमाबाबुका लागि सजिलो नहुन सक्छ। सातलाई स्वतन्त्रता, खेल र निर्दोष समय मानिन्छ।

बाबाको लागि तयार हुदै। www.shutterstock.com मार्फत

यौन शिक्षा अद्यावधिक गर्दै

छोराछोरी जो प्रारम्भिक विकास गर्ने, यौन सम्बन्ध र यौन शिक्षा नीतिको बारेमा सांस्कृतिक सोच दुवैलाई चुनौती दिन्छन्। धेरै आमाबाबु र युवाहरूले अद्यावधिक यौन शिक्षा चाहन्छन्, यो प्रायः प्रोटोसियोको साथ आउँछ कि यस्तो शिक्षा “उमेर उपयुक्त” हो। यद्यपि धेरै महत्त्वपूर्ण कुरा हो, यो वाक्यांश कुशलतापूर्वक अस्पष्ट छ – र यो अस्पष्ट छ कि यो इतिहासको उमेर, भावनात्मक उमेर वा शारीरिक विकासको चरणलाई बुझाउँछ।

आज, केहि सात वर्षीय भावनात्मक रूपमा जवान हुन सक्छ तर छाती र कपालको कपाल बढ्न पनि सक्छ। अरू प्रारम्भिक विकासकर्ताहरूले जुन जीवन जीवन तनाव अनुभव गरेका छन् – जस्तै किन्थिन् वा दुर्व्यवहार – उनीहरूको साथीहरूको भन्दा बढि परिपक्व अनुभव हुन सक्छ र अग्लो र कामुकताको बारेमा जान्नको लागि तयार हुन सक्छ। केटाहरु र केटीहरु लाई यौन विकासको समयमा चौडाईमा खाली पनि चुनौती छ। शिक्षिका केटीहरू अलग-अलग, वा केटा भन्दा पहिले भन्दा – मेरो आफ्नै बच्चाको प्राथमिक विद्यालयमा रणनीति – खतरनाक लिंग मानदण्डहरु र मासिक धर्म जस्तै समस्याहरु को वरिपरि गोपनीयता को विचारहरुलाई मजबूत गर्दछ।

बरु, सम्भवतः हामी किशोर यौनसम्पर्कबाट जोगाइलाई असक्षम पार्न प्रयास गरौं र किशोरीको खाताहरू विकसित गर्न जुन किशोर किशोरीको रूपमा यो फ्रेम नगर्ने हो। सेन्सरहरूसँग सात वर्षको उमेर “महिला बन्यो” होइन, र नम्रता नौ वर्षीया सम्भवतः कुनै पनि समयको संभोग गर्न चाहँदैनन्।

अन्ततः, यो महिला महिला निकायहरु को परम्परागत चित्रणहरु लाई अगाडी बढाने को मतलब छ कि प्रजनन क्षमता मा ध्यान केंद्रित गर्न को लागि एक केटी को व्यापक अर्थ र अनुभव को खोज गर्न को लागि। बढ्दो क्षितिजको बारेमा पनि नयाँ क्षितिज हो, जस्तै बल, स्वास्थ्य, रमाइलो पनि। यौन सम्बन्ध र सम्बन्ध शिक्षाले समेत भित्तामा केहि चीजको रूपमा प्रत्याशित रूपमा देखा पर्दछ, देखा परे पनि मनाईएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *